nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 19.10.2017 16:00

Trudno się dogadać

Jak się dogadać z mamą! Próbuję jej opowiedzieć o moich problemach, ale mama uważa, że to bzdury, że prawdziwe kłopoty dopiero przede mną. Dlatego jestem coraz bardziej skryta i tylko marzę o tym, by mama starała się mnie zrozumieć, wsparła mnie, doradziła. Jak to zrobić? Nastolatka

Spokojne rozmowy, wsparcie, poparcie, zrozumienie między mamą i córką wcale tak często się nie zdarza. Czasami z boku wydaje się, że rówieśnicy mają super mamy, ale to tylko złudzenie. Jesteś w najtrudniejszym okresie dojrzewania, hormony szaleją, prawdziwe tornado najwyższego stopnia i każdy marzy, by w tym ciężkim czasie mama była oparciem. A matki już na ogół zmęczone poprzednimi latami sądzą, że dziecko już samodzielne. Zresztą, przecież o tę samodzielność walczycie. Marzycie chyba o tym, by mama słuchała cierpliwie, nie była innego zdania, w pełni popierała. A to niemożliwe, bo mama też człowiek i też ma swoje problemy, swoje wady i zalety. Często ma za sobą ciężkie doświadczenia i nie potraf się skupić na bólach dojrzewania własnej córki.
Jak masz dogadać się z mamą, jeśli jesteś osobą skrytą i czekasz, by inni się domyślili, że masz poważne problemy?
Ty jesteś skupiona na sobie, mama na sobie i dlatego tak trudno się dogadać. Wejdź w mamy myślenie, w jej położenie i próbuj ją zrozumieć.
Okazuj mamie sympatię, dbaj o drobiazgi, podejmuj próby rozmów Przyjmij do wiadomości, że mama ma inne spojrzenie, że Twoich dylematów może nie rozumieć, że jej się wydaje, że tylko osoba w jej wieku ma kłopoty. Zastanów się, czy  Ty byś ne bagatelizowała problemu malucha.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione