nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 02.09.2017 16:00

Dobry plan pracy

Mam problem z oglądaniem wieczorami filmów i seriali. Wiem, że tracę czas, a przede mną klasa maturalna i wiele nauki, ambitne plany. Tak samo siedzenie na face- booku. Owszem, wywiązuję się z obowiązków domowych, ale potem ślęczę przed ekranem lub monitorem. Maturzystka

Wybierz jeden lub najwyżej dwa seriale, niech to będzie chwila relaksu. Możesz nawet powiedzieć o tym mamie, niech Ci pomaga, przypomina o postanowieniu. Zrób sobie jutro różne plany dnia - czas szkoły, czas na porządki, prace domowe, czas nauki, relaks i znowu nauka. Pamiętaj, że człowiek nie jest maszyną, musi chwilę odetchnąć. Nic tak nie odpręża jak prace domowe! Nie wymagają myślenia, dają szybki efekt. Trudno jest Wam młodym nie tracić czasu przy f-b. Ale postaw sobie jakieś hasło koło monitora i nie siedź w tym, co nie daje Ci nic dla Twojego rozwoju!
Gdy Cię korci, by klikać w f-b, spojrzyj w okno, na obrazek, krzyżyk, podnieś się, zrób kilka ćwiczeń i zrezygnuj.
Jest taka zasada, że w zdrowym ciele zdrowy duch. A f-b rozleniwia i ogłupia, kradnie czas. Dlatego uderzaj pięścią w stół i mów, że Ty sobą rządzisz! Koniec, rezygnujesz.
Spróbuj przez cały wrzesień żyć z planem, z rozpiską godzin, trzymając się zasad jeśli chodzi o tv i f-b. Zobaczysz, jakie będą efekty.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione