nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 20.05.2017 16:00

Nie potrzebuję konta na portalach

Bardzo wcześnie zaczęliśmy być ,,nowoczesną, '' klasa. Każdy miał już konto na wszelkich portalach. Ja nadal nie mam i nie chcę. Dobrze jest mi z tym. Ale mojej klasie to przeszkadza. Tłumaczę, że nie chcę, a oni się śmieją, robią takie miny jakby się nade mną litowali i mówią, że to szkoda. Czemu teraz liczą się telefony, konta internetowe.? Po to Pan Jezus tyle cierpiał, żeby jak się zapytać choćby dziewczyny która ma 12-13 lat co to Kościół, a ona odpowiada czy to jakaś aplikacja na telefon? Jestem katoliczką, chodzę do kościoła i codziennie się modlę, aby świat zrobił się normalny!. Dlaczego jak się nie jest niewolnikiem sieci, wszyscy mówią, że jest się dziwnym ? Inna

Tak to już jest, że nastolatki nie lubią, gdy ktoś jest inny. Dorosłym też się to zdarza, ale nie tak często. Dla dorastającego dziecka i nastolatka bardzo ważne jest, by robić to, co inni, mieć podobny styl ubierania, mówienia, poglądów itd. Nastolatek bywa niewolnikiem mody, a moda każe żyć wirtualnie. Ty potrafisz być inna, zawdzięczasz to rodzinie. Ciesz się z tego, bądź dumna, śmiej się od ucha do ucha na te komentarze. Nie masz konta, bo nie chcesz i tyle. Nie tłumacz za bardzo, bo nie musisz, zwracaj uwagę, by byli tolerancyjni.
Siedzenie w sieci to moda, ale minie jak każda. Już jest spora grupa młodych ludzi, którzy ponad wszystko cenią sobie kontakty w realu, a sieci używają tylko praktycznie. Im młodsi, tym poważniej podchodzą do tego, co wcale nie jest poważne ani ważne.
Życzę sporo odporności, dobrego humoru. Oni niech będą tolerancyjni dla Ciebie, ale Ty dla nich też. Ludzie zawsze uważali, że na świecie źle się dzieje, krytycznie oceniali współczesność.Uważaj, byś nie krytykowała z góry całej współczesności. Sprawdź ile jest fantastycznych stron o tematyce religijnej.  Twoi rówieśnicy dojrzeją i staną się wyrozumiali dla innych zachowań. A Ty też nie dostrzegaj dokoła za dużo zła, skup się na tym, co dobre, tym się ciesz i sama twórz. Daj świadectwo swoim zachowaniem, że nie jest potrzebne konto na portalach, by być radosną, koleżeńską, wyrozumiałą dla innych a wymagającą dla siebie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..