nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Gabriela Szulik

dodane 13.11.2016 16:14

Apel Jasnogórski

W niedzielę 13 listopada uczestnicy nabożeństw różańcowych „Żywa Korona Maryi” zostali zawierzeni Matce Bożej

Na Jasnej od 8 września trwa rok jubileuszowy z okazji 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej. Paulini z Jasnej Góry zaproponowali, by z tej okazji podarować Maryi nowe korony nie ze srebra czy złota, ale „żywe korony” z modlitw i dobrych postanowień.

„Mały Gość Niedzielny” włączył się w obchody tego wyjątkowego jubileuszu. Przygotowaliśmy materiały na nabożeństwa różańcowe „Żywa Korona Maryi”, z których skorzystały setki parafii w całej Polsce. Na planszy, na której widniała korona, dzieci przyklejały obrazki przedstawiające ludzi, którzy przez wieki pielgrzymowali na Jasną Górę. Jedno miejsce – ostatni diament – przeznaczony był na zdjęcie dziecka uczestniczącego w nabożeństwach różańcowych. Bo prawdziwą ozdobą Matki Bożej są nie diamenty, ale ludzie, którzy kochali Maryję. Dlatego na planszy, wśród obrazków w koronie było również miejsce na zdjęcie dziecka modlącego się na różańcu.

Każdy uczestnik nabożeństw różańcowych, nie tylko dzieci, mógł złożyć swój duchowy dar, czyli konkretne postanowienie wypisane na odwrocie swojego zdjęcia.

W niedzielę 13 listopada podczas Apelu Jasnogórskiego, wszyscy uczestniczący w październikowych nabożeństwach różańcowych „Żywa Korona Maryi” i Ci, których zdjęcia zostały przesłane na Jasną Górę, ich postanowienia, modlitwy i serca zostały polecone Matce Bożej.

O godzinie 21 pod tym linkiem

http://www.jasnagora.pl/612,372,artykul,Kaplica_Matki_Bozej.aspx

można było oglądać Apel Jasnogórski z kaplicy Cudownego Obrazu w intencji uczestników nabożeństw różańcowych „Żywa Korona Maryi”:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..