nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 13.03.2016 14:00

Perła

Ostatnio koleżanka z ławki rzadko się do mnie nie odzywa. Gdy dzieliłam się radością z dobrej oceny, zgasiła mnie, bym się nie chwaliła. Dzisiaj przeniosła się do ławki innej koleżanki. Poczułam się potraktowana jak śmieć, niepotrzebna. A ona jakby nigdy nic sobie rozmawiała z tamtą, bo to jej ulubiona koleżanka. Jest mi bardzo smutno, ale powoli o tym zapominam. Co zrobić? 12-latka

Pewnie, że to nie są miłe sytuacje, ale Ty już wiesz, że najlepsza metoda to zapominanie o tym. Bo rozpamiętywanie, smutek, używanie mocnego słownictwa, że zostałaś potraktowana jak śmieć- to Ci nic nie daje dobrego, za to bardzo dużo złego. Koleżanka nie ma wyrzutów sumienia, nie rozumie, że sprawiła przykrość, ale Ty będziesz w coraz gorszym nastroju.  Myśl o sobie jako o Dziecku Bożym, jako o ukochanym dziecku swoich rodziców. Jeśli zrozumiesz, że jesteś perłą, to nie przestaniesz nią być, jeśli ktoś źle Cię potraktuje. Silna i odporna dziewczyna myśli tak; "nie poznała się na mnie, jej strata". To nie znaczy, że masz być zarozumiała. Ale po prostu masz mieć tak zwaną grubą skórę i nie przejmować się takimi zachowaniami. Ty znasz swoją wartość, a koleżanki? W tym wieku są humorzaste, zmienne, no i skupione na sobie. Bądź jutro w szkole naturalnie uśmiechnięta, miej głowę pełną dobrych myśli, nie siedź smutna i samotna, tylko się ruszaj na przerwach, podchodź do dziewczyn, wędruj po szkole i zagaduj do wszystkich, do tej koleżanki z ławki też.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10