nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 10.02.2016 20:00

Nie bądźcie bezwolni?

W naszej klasie są dwie wredne koleżanki, które wszystkich szantażują, by się z nimi przyjaźnić. Szantażują, że nagadają głupstw rodzicom. Jeśli nie podoba im się, że ktoś się przyjaźni z osobą, która im się nie podoba –wydają zakazy, nakazy. Przez nie straciłam przyjaciółki. Co mam robić?--Dominika Nastolatka

Nie podałaś, ile masz lat, w której jesteś klasie, podejrzewam, że w czwartej lub piątej. Twoje niemiłe koleżanki podporządkowały sobie klasę, mają wrodzone zdolności przywódcze. Zastanów się, z kim by się dogadać, by im nie ulegać. Jestem pewna, że nie tylko Ty masz ich dosyć. Więc szukaj dziewczyn, którym też zaszły za skórę i trochę pogadajcie, że nie będziecie ich więcej słuchały. Jeśli Was będzie kilka, to już będzie dobrze. Przyjaźnicie się, spotykacie po lekcjach, rozmawiajcie i śmiejcie się na przerwach i kompletnie się nimi nie przejmujcie. Możesz powiedzieć o tym rodzicom, by jakby one coś naskarżyły, by się nie przejmowali. Niedługo zacznie się wiosna, zacznij się z różnymi koleżankami umawiać na spacery, na rowery, na piłkę. One tylko wtedy będą rządziły w klasie, jeśli Wy się na to zgodzicie. Bez kłótni, bez obgadywania, bez plotkowania zacznijcie się odważnie przyjaźnić i spotykać, a przede wszystkim podejmujcie samodzielne decyzje. Dobrze by było zaprosić w sobotę ze dwie lub trzy koleżanki do siebie i spokojnie tę sprawę omówić, ale na wesoło i bez złości.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione