nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 15.11.2015 13:00

Pogotowie w głowie

Ostatnio mam ciągle doła. Przyjaciółka wyjechała na studia i nie ma dla mnie czasu, gdy wpada na krótko do domu. Czuję się strasznie samotna, ale nie chce mi się nigdzie wychodzić. Jestem załamana każdą gorszą oceną. Wchodzę pod koc i najchętniej spałabym lub tylko leżała. Jednocześnie chcę, by ten męczący stan się skończył. Co robić? Licealistka

Szukaj wszystkiego, co wzmocni Twoją pogodę ducha i dobry humor. Taka postawa bardzo ułatwia życie. Oglądaj komedie, czytaj pogodne powieści. Warto by też pomyśleć o sporcie, bo przy wysiłku fizycznym wydzielają się endorfiny czyli słynne hormony szczęścia. Gdy smutna idziesz do łóżka, to Ci humoru nie poprawia. A gdybyś odreagowała złą ocenę szybkim marszem, ciężką pracą fizyczną, skutek byłby o niebo lepszy. Napisałaś o swojej samotności. To diagnoza Twojego stanu. Bo człowiek jest istotą społeczną i potrzebuje kontaktów z innymi. Do przyjaciółki nie miej żalu, zaczęła nowy etap życia, niech się nim cieszy. Poza tym, pomyśl, czy Twoje ciągłe zdołowanie i smutek nie odpędzają ludzi od Ciebie. Szukaj miejsca dla siebie, szukaj jakiejś grupy. To może być coś w parafii, to może być wolontariat, turystyka, sport, języki, muzyka, tańce. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży- trzeba się zapisać, zapewnić sobie udział, nie stracić szansy na takie niesamowite przeżycie. Od dzisiaj nieustannie myślisz o ludziach i zdarzeniach w sposób pozytywny. Takie ćwiczenie. Idziesz, mijasz ludzi i o każdym dobre myśli. Miej w głowie tak zwane pogotowie psychiczne, czyli obraz pięknego miejsca, miłej osoby i wesołego zdarzenia. Przywołuj te obrazy wiele razy w ciągu dnia. Biegaj często do lustra i uśmiechaj się do siebie. Naprawdę to rób.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione