nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 02.11.2015 13:00

Jak się bawić z maluchem?

Mój brat ciągle mi dokucza. Klocki lego bierze dla siebie, i buduje z nich budowle których nie da nawet dotknąć, a gdy bawię się balonem, zabiera mi go i nie chce oddać. Próbowałem mu powiedzieć, żeby tak nie robił, ale 3-latki jak inne maluchy, nic sobie z tego nie robią. Jak bratu to powiedzieć? 7-latek

Jeśli chodzi o Twojego brata, to przede wszystkim nie pouczaj go, bo on i tak Ciebie nie będzie słuchał. Jesteś jego idolem i on chce mieć wszystko to, co Ty masz i chce robić wszystko tak jak Ty. Wykorzystaj ten fakt i często go chwal i stań się jego najlepszym przyjacielem. Mów mu często, że już jest duży i duzi chłopcy nie trzymają wszystkiego dla siebie tylko bawią się wspólnie. Gdy on zabiera klocki lego i coś sobie buduje, to wystarczy, że weźmiesz wtedy coś innego- samochodziki, inne klocki, jakieś tory wyścigowe, może figurki i zacznij zabawę, nawet lekko udawaną- od razu będzie chciał robić to samo. Bo on się rozwija, przyglądając się Tobie i Twoim zabawom. Dlatego ważne, byście mieli np, zawsze podwójne balony, piłki, samochody. Bo cokolwiek Ty weźmiesz, on też będzie chciał. Ucz go wspólnej zabawy, przecież balon można odbijać, rzucać do siebie, z klocków można coś zbudować i bawić się w rycerzy, w ZOO, itd. Brat szybko dorośnie i będziecie się świetnie bawili, chociaż konflikty też zawsze będą.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

           

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10