nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

Gabriela Szulik

dodane 27.08.2015 09:46

Mały Gość wrócił z wakacji

Wakacje jeszcze trwają a „Mały Gość” wrześniowy już jest i od pierwszej strony zachęca do… czytania a właściwe do słuchania.

Bo we wrześniowym numerze „Małego Gościa” jest płyta, audiobook z lekturą Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Teraz siódmych klas już nie ma, i „Szatan” jest obowiązkowy do czytania w szóstej klasie. Nie wszyscy potrafią przebrnąć przez początkowe strony napisane piękną polszczyzną, by dotrzeć do niesamowitych, ponadczasowych przygód Adasia Cisowskiego, mądrego i logicznie myślącego chłopca mającego żyłkę detektywa.

Dlatego aby pomóc tym „nie wszystkim” dołączyliśmy do „Małego Gościa” lekturę do słuchania. Jednak – jak podkreślają osoby przepytywane w naszej małogościowej sondzie, na przykład pan Andrzej Blikle, profesor matematyki znany przede wszystkim z przepysznych ciast i ciasteczek, czy generał Roman Polko – nic nie zastąpi prawdziwej książki. Jestem pewna, że wielu z Was pod takim zdaniem dołączyłaby swoje „Lubię to”.

Tyle niech na zachętę wystarczy, resztę sprawdźcie sami. Bo przecież „Mały Gość” nie jest do opowiadania tylko do czytania smiley
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione