nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 17.05.2015 18:00

Jak się zaprzyjaźnić?

Podoba mi się jeden kolega, ale on nie wiem czy coś do mnie czuje. Na lekcji czasami do mnie się obraca i się na mnie patrzy. Wtedy i ja uśmiecham się do niego i jednocześnie staję się bardzo zawstydzona . Co mam zrobić, żeby się z nim zakolegować lub zaprzyjaźnić? 11-latka

Uśmiechaj się ślicznie do niego i myśl, jak byś mogła zagadać Ale takiego zwyczajnego, szkolnego, absolutnie żadnych wyznań, żadnego mówienia o przyjaźni.  Tak kombinuj, byście ze sobą zwyczajnie rozmawiali, żartowali, czyli to  będzie spełnienie Twoich marzeń o koleżeństwie.  Ośmielaj go uśmiechem, spojrzeniem, bez słów,  zachęcaj, by się odezwał.  Przynieś kiedyś paluszki, poczęstuj, zapytaj kiedyś o zeszyt, że  chcesz coś uzupełnić, bo nie zdążyłaś. Skoro macie 11 lat, to tym bardziej dbaj o rozwój koleżeństwa. Tylko uważaj na klasę, bo gdy zauważą, że ze sobą rozmawiacie, to zaraz ktoś zacznie się śmiać, że jesteście zakochani. Wielu chłopaków ciężko znosi takie żarty. Więc działaj delikatnie, niech to będzie śliczne koleżeństwo, potem nawet przyjaźń. Tego Ci życzę, to się często zdarza i jest możliwe.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione