nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 25.09.2014 09:50

Magda Frączek zaprasza na festiwal

Festiwal Chrześcijańskie Granie w Warszawie - wkracza pierwsza liga muzyki chrześcijańskiej.

magda•lena frączek zaprasza na koncert w warszawie!
magdalena frączek
Nie mamy się czego wstydzić! 4. Festiwal Chrześcijańskie Granie już w październiku.Wkracza pierwsza liga muzyki chrześcijańskiej - Frenchman, Zespół 33, magda.lena frączek. Wszystkich razem zobaczycie 18 i 19 października 2014 na 4. Festiwalu Chrześcijańskie Granie w Warszawie. Będzie to także czas uwielbienia, które poprowadzi wyjątkowy zespół - powstały specjalnie na tę okazję. Zagrają w nim muzycy m.in. Strony B, El Camino i TGD. Będzie to granie bez kompleksów -z radością i na chwałę Bożą.

Bilety kupicie już dzisiaj na www.chrzescijanskiegranie.pl. Festiwal po przerwie wraca do Dobrego Miejsca na warszawskich Bielanach. Jest to jedyne katolickie centrum kultury w Warszawie, a także wyjątkowe na mapie Polski. Poza koncertami,znajdziecie w nim pokazy filmowe, wystawy tematyczne oraz festyny i kiermasze rękodzieła.

“Ten ośrodek tętni życiem i stał się centralnym punktem na mapie rodzimych miejsc związanych z muzyką graną przez chrześcijan” - pisze o nim Marcin Jakimowicz w Gościu Niedzielnym (GN nr 22/2013). Po prostu Dobre Miejsce. Bilety na pierwszy i drugi dzień 4. Festiwalu Chrześcijańskie Granie można już kupić na http://www.chrzescijanskiegranie.pl/ albo w ich sklepie stacjonarnym (ul. Dewajtis 3, Warszawa, Las Bielański, wejście B) - ceny 20zł (sobota) / 15zł (niedziela) w przedsprzedaży. W dniu koncertu będą o 10 zł droższe. Wszelkie info znajdziecie na www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl oraz na facebooku.

Tym razem 2 dni Festiwalu wypełni mieszanka hip-hopu oraz uwielbienia.

Frenchman to bardzo znany i ceniony raper oraz DJ. Urodzony w Gabonie syn Francuza i Polki ma swój niepowtarzalny styl. Współpracował m.in. z Mariką,  Jamalem. Niedawno wydany album “Rachunek sumienia” to niesamowita podróż w głąb siebie na spotkanie ze Stwórcą. A wszystko to na podkładzie bitów ze starych gospelowych pieśni.

Zespół 33 w swoim dorobku ma “tylko” debiutancką płytę - “Jezus Królem Chwały”. Wystarczy jednak jej posłuchać i już wiadomo, dlaczego wielu nazywa ją “uwielbieniową płytą roku 2013”, a prawdopobodnie 2014 też. Można było posłuchać ich podczas Koncertu Debiuty 2014 im. Moniki Brzozy, a ostatnio podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie. W czym tkwi tajemnica sukcesu? Świetna muzyka, dobre teksty oraz niesamowity głos Asi Koniecznej to jedne ze składników. Tym jednak co sprawia, że ich kompozycje trafiają tak mocno jest modlitwa. Słychać i widać, że w pełni świadomie wiedzą komu grają. I dlaczego. Sobotni wieczór zakończy uwielbieniowy projekt w którym wezmą udział muzycy StronyB, TGD oraz El Camino. Powstanie on specjalnie na tę okazję. Możemy spodziewać się przynajmniej kilku niespodzianek. Szczegóły organizatorzy obiecują ujawnić wkrótce.

Niedziela upłynie pod znakiem Złotych Krążków 2014. Za sprzedaż płyt w Chrześcijańskim Graniu otrzyma go magda.lena frączek. Jej płyty niezmiennie od 3 lat są bestsellerami - zawsze obecne w TOP8. Magda karierę zaczynała z zespołem Love Story, który został Debiutem 2011 (w pierwszej edycji Koncertu Debiuty). Jej debiutancki solowy album “Effatha” zdobył w tym roku Feniksa 2014 w kategorii muzyka chrześcijańska. Na Festiwalu zagra koncert, w którym usłyszymy także najnowsze kompozycje. Jako support Magdy zagra wykonawca wyłoniony w plebiscycie internetowym - został nim raper Zetaigreka (Wyrwani z Niewoli) z mocnym rapowym przekazem Dobrej Nowiny.

W tym roku organizatorzy chcą szczególnie zwrócić uwagę na powstawanie i rozwój salek muzycznych w Polsce.

“W tym roku promujemy akcję Grajmy! Chrześcijańskie Granie - chcemy aby salek muzycznych było w Polsce jak najwięcej. Dotrzemy do tych, które już są i będziemy motywować do powstawania nowych! A wszystko to w kontekście ŚDM 2016 - przecież już niedługo będziemy gościć tak wielu młodych z całego świata.

Na stronie www.grajmy.chrzescijanskiegranie.pl  znajduje się mapa oraz kontakty do takich miejsc. Zamierzamy też przyznawać certyfikaty dla najlepszych “orlików muzycznych”. Jestem przekonany, że nasza mapa wkrótce zapełni się setkami salek” - mówi Mateusz Stolarski z chrzescijanskiegranie.pl

Rafał Boni Boniśniak z New Day, Klaudia Grabek ze StronyB, Magda.lena Frączek, Arkadio, Hiob i inni. Wielu z nich właśnie dzięki dobrym ludziom i miejscu gdzie mogli spokojnie śpiewać, grać i komponować rozpoczynało swoją karierę. Poparcie dla inicjatywy Grajmy!

O Chrześcijańskim Graniu mówią także biskupi:

(...)"Inicjatywa Grajmy! Chrześcijańskie Granie wydaje być dobrą i zasługującą na promocję, gdyż pomoże rozwijać muzyczne talenty młodych ludzi, a przy tym chwalić Pana Boga. W realizacji powyższej inicjatywy proszę nie pominąć wiedzy miejscowego Biskupa oraz Proboszcza. Osobom związanym z Chrześcijańskim graniem oraz ich dobrym wysiłkom z serca błogosławię." - Abp Stanisław Gądecki - Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

"Dziękuję za pomysł stworzenia "orlików muzycznych". Świetna inicjatywa i świetny pomysł. Ciągle szukamy dzwonków, by budzić parafie - śpiącego olbrzyma. Młodzi, którzy będą się spotykać, grać, śpiewać na Bożą chwałę, może staną się takim "budzikiem" (...)" - Bp Grzegorz Ryś - Przewodniczący Komisji ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski.

Sklep www.chrzescijanskiegranie.pl od 8 lat promuje muzykę chrześcijańską w Polsce poprzez organizację koncertów oraz wydarzeń.

« 1 »