nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Gabriela Szulik

dodane 27.08.2014 17:13

Giną chrześcijanie

Na Bliskim Wschodzie zawsze żyli obok siebie wyznawcy różnych religii. Nieraz cierpieli, ale nigdy nie było tak wielkiej „czystki religijnej” jak obecnie.

W Izraelu, Palestynie, Egipcie, Libii, Syrii i Iraku giną chrześcijanie. W tych wyjątkowych miejscach zawsze żyli obok siebie wyznawcy różnych ras i religii. Nieraz ich życie naznaczone było cierpieniem, ale nigdy wcześniej nie było tak wielkiej „czystki religijnej” jak obecnie.

Dziesięć lat temu w Mosulu mieszkało ponad 100 tysięcy chrześcijan. Dziś nie ma tam dla nich miejsca. Wyznawcy islamu zajmują kościoły, ołtarze zakrywają czarnymi flagami – symbol dżihadu, zmuszają chrześcijan do przejścia na islam, a jeśli odmówią, mordują. Kościół w Polsce modli się za chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Zachęca do tego Ojciec Święty. Prosi, byśmy pamiętali o prześladowanych w Iraku chrześcijanach. – To ważne, by cierpiący chrześcijanie wiedzieli, że ktoś się za nich modli, że ktoś ich wspiera – powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Caritas dzięki ludziom dobrej woli specjalnym transportem lotniczym przesłała do Iraku namioty, koce, środki spożywcze o wartości ponad 68 tysięcy zł.

Chętni mogą też wpłacać dla poszkodowanym w Iraku północnym na konto

Caritas Polska PL

77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

dopisek: IRAK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..