nasze media MGN 09/2024

PAP

dodane 02.11.2012 08:11

Nauka z Kopernikiem? Lubię to!

Półgodzinne wycieczki z dyrektorami w roli przewodników, dodatkowe pokazy naukowe, pisanie hieroglifami - takie niespodzianki przygotowało dla swoich gości Centrum Nauki Kopernik (CNK) z okazji zbliżającej się drugiej rocznicy powstania.

W niedzielę 4 listopada, w przeddzień drugich urodzin placówki, zwiedzający będą mogli spojrzeć na Centrum oczami jego dyrektorów.

"Zapraszamy wszystkich zwiedzających na ekskluzywne półgodzinne wycieczki, podczas których w role przewodników wcieli się trójka dyrektorów Kopernika. Każdy z nich zaproponuje własną ścieżkę zwiedzania i pokaże swoje ulubione eksponaty" - informuje rzecznik CNK Katarzyna Nowicka.

Darmowe wejściówki na wycieczki można będzie odbierać w kasach w dniu imprezy. Ważne będą jednak tylko z biletem wstępu do Centrum. Spacery będą odbywały się co pół godziny między godz. 11 a 16.

Dodatkowe atrakcje urodzinowe przygotowały także wszystkie galerie Kopernika. Przez cały dzień ich animatorzy będą prezentowali specjalne pokazy naukowe. Będzie można nauczyć się grać na tajemniczym instrumencie: Reactable, poznać techniki daktyloskopijne, stworzyć własne ogniwo Volty czy podpisać się hieroglifami.

Centrum Nauki Kopernik otwarto 5 listopada 2011 roku. Od tamtego dnia placówkę odwiedziły już ponad 2 miliony zwiedzających i stała się jedną z największych warszawskich atrakcji.

Goście Centrum mogą przeprowadzać eksperymenty na sześciu wystawach stałych: "Korzenie cywilizacji", "Strefa światła", "Świat w ruchu", "Człowiek i środowisko", "Re:generacja" i specjalnej galerii dla dzieci "Bzzz!". Częścią Centrum jest również planetarium "Niebo Kopernika".

Do marca 2013 roku goście Kopernika mogą korzystać z pierwszej interaktywnej wystawy czasowej "Wszystko gra". Składa się ona z dziewiętnastu nietypowych instrumentów, które pozwalają przeprowadzić zaskakujące doświadczenia akustyczne.

Koszt budowy Centrum wyniósł 365 mln zł, z czego 207 mln zł to środki z Unii Europejskiej. CNK jest wspólną inicjatywą miasta st. Warszawa, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

« 1 »

TAGI: NAUKA