nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 20.10.2012 21:53

Czy odmowa jest krzywdą?

Poznaliśmy się w czasie wakacji, zachwyciliśmy się sobą. Ona zaproponowała chodzenie, ale nie dałem jej odpowiedzi. Bo dzieli nas spora odległość, jesteśmy bardzo młodzi. Ciągle zwlekam z odpowiedzią. Bo czuję, że nie dorosłem do uczucia, a z drugiej strony nie chcę jej skrzywdzić. 14 latek

To nie jest krzywda. Krzywdą o wiele większą byłoby chodzenie na siłę, chodzenie, które by Ciebie wiązało zupełnie niepotrzebnie. Widzę, że jesteś odpowiedzialny. I jeśli za np. 5 lat uznacie, że jesteście dla siebie, to co innego, to budujcie swoją przyszłość. Ale w tej chwili to zupełnie niepotrzebna komplikacja i zamieszanie. Zachowałeś się bardzo dojrzale i mądrze. Napisz, że bardzo ją lubisz, że zrobiła na Tobie wrażenie, ale uważasz, że lepiej poczekać. Chodzenie wymaga właśnie chodzenia, a Wy mieszkacie daleko. Poza tym niech minie kilka lat, byście nabrali przekonania, że mimo poznanych nowych osób jesteście sobie przeznaczeni. Możesz napisać, że właśnie dlatego, że jesteś odpowiedzialny, nie decydujesz się na chodzenie. To zbyt poważna sprawa.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10