nasze media Najnowszy numer MGN 12/2018
dodane 14.05.2012 22:54

Męczący brat

Mam starszego brata, który zbliża się do 18-tki, a ciągle mi dokucza, wytrąca z równowagi, szturcha, bije. Moje krzyki, piski nie pomagają. Rodzice nie chcą już słuchać skarg, każą nam to samym załatwić. 15-latka

Faktycznie, najwyższy czas, by brat dorósł, ale u chłopaków trwa to dłużej. Oprócz tego, że jest jeszcze niedojrzały, to przyzwyczaił się do wyżywania na Tobie, do drażnienia Ciebie itd. Skoro od tylu lat piski, krzyki nie pomagają, to zmień taktykę. Przynamniej spróbuj. Bratu się pewnie często nudzi i urządza sobie rozrywkę, drażniąc Ciebie. On wie, co zrobisz, jak zareagujesz. Więc go zaskocz. Spróbuj przez 10 dni spokojnie słuchać jego zaczepek, następnie cicho i stanowczo mów coś w stylu: „Nie podnoś na mnie ręki, bo ci uschnie. Czy tobie sie nie znudziło ciągle zaczepianie mnie? Kiedy ty wreszcie dorośniesz? Chciałabym, abyś się wreszcie zakochał, bo wtedy odczepisz się ode mnie. Czy ty masz jakieś kompleksy, że się na mnie tak wyżywasz?” Oczywiście, to tylko luźne propozycje. Gdy on Cię wyzywa, to uśmiechaj się słodko i potakuj mu, ale takim tonem, jakbyś mówiła do malucha. Jeśli to nie pomoże, trzeba będzie szukać innego sposobu.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 20.11.2018
  łączna liczba komentarzy: 19
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik