nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

jad/romereports.com

dodane 16.04.2012 09:23

Wszystkiego dobrego, Ojcze Święty!

Benedykt XVI świętuje 85. urodziny

Benedykt XVI ma już 85 lat   Benedykt XVI ma już 85 lat
Jakub Szymczuk/GN

Urodził się 16 kwietnia 1927 r. w Marktl, w diecezji pasawskiej, w głęboko katolickiej rodzinie bawarskiej. Ojciec był bardzo pobożny, wymagający i sprawiedliwy; religijność matki była ciepła, serdeczna i jasna – wspominał jeszcze jako kardynał.

Życiorys papieża Benedykta XVI znajdziesz TUTAJ

16 kwietnia 2005 roku kard. Joseph Ratzinger skończył 78 lat. Dwa dni później był już na konklawe, z którego wyszedł jako papież Benedykt XVI.

W czasie swojego pontyfikatu odwiedził już 21 państw na pięciu kontynentach i wydał 3 encykliki. Napisał również książkę o Jezusie z Nazaretu, nad którą pracę zaczynał jeszcze jako kardynał.

Kwiecień w rodzinnych stronach Benedykta XVI zawsze upływa pod znakiem papieskich urodzin i kolejnej rocznicy wyboru na następcę św. Piotra. W tym roku 20 kwietnia przed katedrą w Ratyzbonie będzie rozdawane darmowe piwo. Tego samego dnia w Watykanie wystąpi dla papieża orkiestra symfoniczna z Lipska. Z kolei w rodzinnym Marktl zostanie wydany okolicznościowy znaczek pocztowy.

Czego papieżowi życzą napotkani ludzie? Zapewniają o modlitwie w jego intencji, by był przykładem i prowadził wielu ludzi do Chrystusa. Życzą zdrowia i wielu sił w dalszym posługiwaniu. Dziękują mu także za dotychczasową jego posługę. A czego Ty życzysz? Napisz w komentarzu.

Benedict XVI: Celebrating his birthday and election as Pope
romereports

« 1 »