nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI

dodane 05.03.2012 10:40

Co trzecie dziecko żyje w slumsach

Według szacunków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF jedna trzecia dzieci i młodzieży na świecie żyje w przeludnionych slumsach.

Te dzieci często nie mają dostatecznego dostępu do bieżącej wody, urządzeń sanitarnych, elektryczności, opieki medycznej oraz szkół.

Takie informacje znajdują się w raporcie opublikowanym w Bangkoku. Od 30 do 50 proc. wszystkich nowo narodzonych w szybko rozwijających się miastach i metropoliach biednych krajów nie jest w ogóle zarejestrowanych po urodzeniu – donosi raport. Wynika z niego również, że coraz więcej dzieci niedożywionych i głodnych żyje w miastach. W nadmiernie zaludnionych dzielnicach szerzą się takie choroby, jak zapalenie płuc, gruźlica i biegunka.

„Miasta będą dla coraz większej liczby dzieci miejscami nędzy” – oświadczył w Kolonii dyrektor niemieckiej UNICEF Christian Schneider. Podkreślił on, że miasta będą się dobrze rozwijały pod względem socjalnym i gospodarczym tylko wówczas, gdy społeczeństwa nie będą wykluczały milionów dzieci ze slumsów i ubogich dzielnic.

 


 

« 1 »

TAGI: BIEDA, DZIECI, SLAMSY

oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione