nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018
dodane 02.02.2012 19:12

Urażona koleżanka

Moja przyjaciółka coraz częściej nie ma dla mnie czasu. Rozumiem to, przecież i ja chodzę na różne zajęcia. Ale napisałam jej kilka dni temu, że mi przykro. No i zaczęła się afera, że ja jej zabraniam udziału w zajęciach. Nic takiego nie miało miejsca. Ale już wszystkie dziewczyny są w to wmieszane, już mnie oskarżają. Nie mam pojęcia, co robić. 12-latka

Mam jedną radę- nic nie rób. Czas leczy wszystkie rany. Dziewczyny w tym wieku mają mnóstwo takich nieporozumień. Jestem już babcią, a pamiętam różne moje problemy z koleżankami. Można by tłumaczyć przyjaciółce, że źle Cię zrozumiała, że tylko pisałaś, co czujesz, ale nie sądzę, by to miało sens. Nie tłumacz też innym dziewczynom, jak było naprawdę. Podnieś wysoko głowę i uśmiechnięta wejdź jutro do klasy. Do dziewczyn normalnie zagaduj. A jeśli któraś coś Ci powie, że oświadczysz, że nie masz sobie nic do zarzucenia. Jeśli jednak jesteś niecierpliwa i koniecznie chcesz tę sytuację wyjaśnić, to wyjaśnij przyjaciółce, że absolutnie niczego jej nie zakazywałaś. Nie oskarżaj jej, nie tłumacz się więcej, nie miej do niej żalu. Czas wyleczy tę ranę, Ty się do niej normalnie odzywaj. A jeśli ona będzie zła lub obrażona, to uśmiechnij się wesoło, powiedz coś w stylu: "nie będziemy dziecinne, nie będziemy się obrażały"

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 3
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 4
  katolikwojownik
 • 5
  kociaczek