nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

jdud, KAI

dodane 11.01.2012 13:58

Katolickie licea wysoko w rankingu

Trzy katolickie szkoły znalazły się w pierwszej pięćdziesiątce rankingu liceów, przygotowanym przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”.

Najwyżej klasyfikowaną (13. miejsce) katolicką szkołą w tym zestawieniu jest rzeszowskie LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek. Siedem oczek niżej znalazło się Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie. To najlepsza szkoła na Opolszczyźnie. 35. miejsce zajęło LO im. św. Jadwigi Królowej sióstr nazaretanek w Kielcach. Cztery miejsca niżej znalazło się Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego w Lublinie, a 45. miejscu ulokowało się LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku Białej. W sumie w ogólnopolskiej pierwszej znalazło się aż pięć katolickich szkół.

– To miłe znaleźć się w czołówce. Nasz przepis na sukces to zmotywowany uczeń i dobrze wykwalifikowany nauczyciel – powiedział dyrektor szkoły w Nysie ks. Henryk Wolff.

Dyrektor uważa, że jego szkołę wyróżnia dość nietypowe podejście do kwestii profilowania ścieżki dydaktycznej swoich uczniów. - W pierwszej klasie młodzież kształci się ogólnie. Pod koniec roku szkolnego, każdy sam może wybrać przedmioty, których będzie uczyć się na poziomie rozszerzonym przez kolejne dwa lata, aż do matury – wyjaśnia ks. Wolff i dodaje, że w szkole szczególny nacisk położony jest także na naukę języków obcych. Tygodniowy plan zajęć przewiduje aż 5 godzin nauki języka angielskiego i 3 godziny niemieckiego, a każdy z uczniów kształci się w grupie o odpowiednim dla niego stopniu zaawansowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione