nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021
dodane 05.12.2011 14:21

Męcina - parafia św. Antoniego Opata

Roraty przeżywamy zgodnie z dawną tradycją o porannej porze, dokładnie o 6.30, wcześniej śpiewamy Godzinki.

Przed rokiem od pierwszego dnia Rorat towarzyszył nam duży śnieg.   Teraz jest jeszcze jesienna pogoda, która sprzyja uczestnikom Rorat. Codziennie do kościoła przychodzi bardzo dużo dzieci.

Posyłamy fotografię grupową najmłodszych uczestników Rorat oraz Służby Liturgicznej z I soboty grudnia. Mogliśmy sobie pozwolić na dłuższy pobyt w kościele, bo w sobotę nie spieszymy się na lekcje.

Dzięki „Małemu Gościowi” w czasie tegorocznych rorat towarzyszy nam bł. Jan Paweł Wielki. Jest On Patronem naszej szkoły (Zespół Szkół nr 1 w Męcinie im Jana Pawła II – podstawówka i gimnazjum), dlatego postać jego jest młodym bardzo bliska. Kilkuletnie uczestnictwo uczniów w programie „Miej Wyobraźnię Miłosierdzia” na forum Województwa Małopolskiego zaowocowało pielgrzymką grupy gimnazjalistów do grobu wtedy Sługi Bożego Jana Pawła II. W szkole mamy też pamiątki fotograficzne z 2002 r. ze spotkania  uczniów z Zespołu Regionalnego „Mali Męcinianie”  z Janem Pawłem II i jeszcze więcej wzruszających wspomnień. W tym roku delegacja Szkoły była na beatyfikacji Papieża Polaka.

W czasie sobotnich rorat usłyszeliśmy o Krypcie św. Leonarda, w której młody kapłan Karol Wojtyła sprawował Mszę św. prymicyjną. Niedawno ks. Abp Wiktor Skworc nazwał kryptą nasz dolny kościół, w którym modlimy się zimą. Dzień po ogłoszeniu, że ks. Biskup Wiktor Skworc ma być metropolitą katowickim, gościliśmy go  w Męcinie. Razem z nim dziękowaliśmy Panu Bogu za nasz kościół w 5 rocznicę jego konsekracji. Szkoda, że ks. Arcybiskup odszedł, ale pociechą jest, że będzie bliżej „Małego Gościa”, a „Mały Gość” jest z nami! Mamy nadzieję, że ks. Arcybiskup powróci któregoś dnia na nasze górskie szlaki nad Męciną, po których - jak sam wspomniał – często wędrował. (Od Skrzętli przez Jaworz do Limanowej)


Wszyscy uczestnicy Rorat w Męcinie pozdrawiają Redakcję „Małego Gościa” i Papieskiego Anioła. Nasi księża opowiadają nam piękne jego zapiski (nieobecni na zdjęciu, bo pobiegli z Panem Jezusem do chorych z okazji I soboty). Jest z nami siostra Tobiasza – felicjanka, która rozśpiewała wszystkie dzieciaki. Dzieciaki są prawdziwymi apostołami, bo przyprowadzają swoich bliskich, dlatego cały kościół jest pełen ludzi i pełen światła od lampionów. Dzieci codziennie losują święte figury Dzieciątka, Maryi, Józefa i Aniołów, by w domu modlić się przy nich z całą rodziną o gorące serca dla Jezusa. Szkoda, że „Mały Gość” nie może tego zobaczyć i tych dobrych uczynków wypisanych na serduszkach, ale zaraz… może zaradzi temu Papieski Anioł?

Pozdrawiają także ks. Antoni Piś, ks. Daniel Czerwień, ks. Piotr Mikulski, Siostra Tobiasza …

Więcej listów

 

Męcina - parafia św. Antoniego Opata   Męcina - parafia św. Antoniego Opata   Męcina - parafia św. Antoniego Opata   Męcina - parafia św. Antoniego Opata  

30 września (już) arcybiskup Wiktor Skworc z naszymi lektorami i
potem kapłanami,którzy koncelebrowali z nim Mszę św. w 5 rocznicę
konsekracji naszego kościoła


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione