Rowerowi pielgrzymi często pokonują w jedną stronę setki kilometrów.
Chętni do wszystkiego. I do służby, i do zabawy, i kiedy trzeba coś zorganizować. Dumni ze swoich strojów.
Kosmos, zwany ostateczną granicą, to kierunek kuszący podróżników. Gdy na Ziemi wydaje się, że niewiele zostało do odkrycia, nad nami czeka niekończąca się przestrzeń.
19 lutego przypada Dzień Nauki Polskiej, obchodzony w dniu urodzin Mikołaja Kopernika.
Lot w kosmos i lądowanie na Księżycu. Polscy studenci pokazali, że to możliwe. Za dwa lata ich urządzenie badawcze wyląduje na Srebrnym Globie.
Zwiedził 71 lotnisk i odbył 154 loty. Był w fabryce Airbusa we Francji, w Los Angeles i w Azerbejdżanie. Czasami tylko zwiedzał lotnisko i wracał. Oczami wyobraźni widział siebie za sterami samolotu.
Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w ramach autorskiego projektu "Lunaris" zbudują urządzenie służące do badania interakcji wybranych materiałów i powłok z księżycowym pyłem - regolitem. Wynalazek znajdzie się na Księżycu za ponad dwa lata.
Studenci Uniwersytetu w Szczecinie wygrali w konkursie podczas konwencji Amerykańskiego Instytutu Betonu. Byli najlepsi na świecie.
Nie będzie kolorowych lampek. Przy świątecznym stole zabraknie bliskich. Niektórzy będą przeżywać ten czas bardzo daleko od siebie.
O Adwencie, łataniu dziur i przełamywaniu siebie mówi ojciec Włodzimierz Tochmański, karmelita bosy z klasztoru w Czernej.