nasze media Mały Gość 04/2024

dziennik.pl/p

dodane 28.05.2009 12:16

Barca najlepsza

To był mecz godny finału Ligi Mistrzów. Po wspaniałej grze w Rzymie Barcelona pokonała Manchester United 2:0. Bramki dla zespołu z Katalonii zdobyli Samuel Eto'o i Lionel Messi, który zgarnął także tytuł króla strzelców.
Początek meczu należał do piłkarzy Manchesteru. Jednak wystarczyła jedna akcja Barcelony i Katalończycy objęli prowadzenie. W 10. minucie Eto'o ograł w polu karnym obrońcę rywali i uderzył na bramkę Van der Sara. Golkiper „Czerwonych Diabłów” popełnił błąd - piłka przeleciała mu między rękami i wpadła do siatki!

Drugiego gola Barcelona strzeliła w 70. minucie. Tym razem bramkarza Manchesteru pokonał Lionel Messi. Argentyńczyk popisał się fantastycznym uderzeniem głową.

FC Barcelona w Lidze Mistrzów zwyciężyła po raz drugi. Wcześniej, po wygranej w finale z Arsenalem Londyn 2:1, triumfowała w tych prestiżowych rozgrywkach w 2006 roku. Katalończycy najcenniejsze klubowe trofeum w Europie zdobyli wcześniej jeszcze raz - w 1992 roku po zwycięstwie po dogrywce z Sampdorią Genua.
W sezonie 2008/09 FC Barcelona sięgnęła po potrójną koronę. Wcześniej podopieczni Josepa Guardioli wygrali Puchar Króla i sięgnęli po mistrzostwo Hiszpanii.