nasze media Mały Gość 04/2024

ekai.pl/p

dodane 09.03.2009 08:45

Kobieta sędzią w turnieju księży

Po raz pierwszy w historii turnieju piłkarskiego Clericus Cup, z udziałem drużyn kolegiów i seminariów rzymskich, na boisko wybiegła kobieta. Do sędziowania w meczu pomiędzy North American Martyrs i obrońcą tytułu Mater Ecclesia organizatorzy zaprosili 38-letnią Angelicę Panainte z Rumunii.

Angelica Panainte mieszka od siedmiu lat pod Rzymem, od trzech współpracuje z katolickim stowarzyszeniem Centro Sportivo Italiano, które organizuje Clericus Cup. Futbolem Angelica interesuje się od dziecka, od 13 lat sędziuje, obecnie ma licencję arbitra II ligi mężczyzn.
W czasie dzisiejszego meczu nie było ani jednego faula, chociaż jak przyznała pani sędzia, gra była bardzo zacięta. O zwycięstwie Amerykanów 5:3 zadecydowały rzuty karne. Angelica zaskoczona była tzw. trzecią połową, czyli chwilą wspólnej modlitwy, która kończy każde spotkanie księżowskiego turnieju, ponieważ nikt jej o tym nie uprzedził.

Tegoroczna edycja turnieju rozpoczęła się 19 lutego, zakończy zaś w drugiej połowie maja. Udział bierze 16 drużyn, w tym po raz pierwszy reprezentacja Papieskiego Instytutu Polskiego w Rzymie.