Adam Śliwa Adam Śliwa

dodane 08.03.2021 09:42

10 medali Polaków

Zakończyły się halowe lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Toruniu.

Aleksandra Gaworska, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik i  Kornelia Lesiewicz wywalczyły brązowy medal w sztafecie 4x400 m, w pierwszych w Polsce w czasie pandemii międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych. Były to Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu. Trybuny były więc puste. Polacy wywalczyli w sumie 10 medali. Jedyny złoty zdobył w biegu na 800 m Patryk Dobek. Srebro wywalczyli Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów, Michał Haratyk w pchnięciu kulą, Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 m, Joanna Jóźwik w biegu na 400 m, Mateusz Borkowski w biegu na 800 m. Brąz poza wspomnianą sztafetą pań, zdobyli Paweł Wiesiołek w siedmioboju, Piotr Lisek w skoku o tyczce i Angelika Cichocka w biegu na 800 m. W klasyfikacji medalowej nasza reprezentacja zajęła 9 miejsce, ale pod względem liczby krążków byliśmy drudzy, zaraz po Brytyjczykach z 12 medalami.