nasze media Mały Gość 04/2024

PAP

dodane 01.03.2013 08:52

Mistrz świata Kamil

Kamil Stoch został piątym polskim mistrzem świata w narciarstwie klasycznym. Przed nim z tego tytułu cieszyli się inni skoczkowie Wojciech Fortuna i Adam Małysz (czterokrotnie) oraz biegacze Józef Łuszczek i Justyna Kowalczyk (dwa razy).

Zawodnik z Zębu we włoskim Predazzo wygrał w czwartek konkurs na dużej skoczni, wyprzedzając Słoweńca Petra Prevca oraz Norwega Andersa Jacobsena. W 2003 roku na tym samym obiekcie triumfował Małysz.

Medal Stocha jest 22., w tym dziewiątym złotym, wywalczonym przez biało-czerwonych w MŚ. Dorobek Polaków uzupełnia pięć srebrnych i osiem brązowych.

Urodzony 25 maja 1987 roku w Zakopanem Stoch prowadził po pierwszej serii; w drugiej uzyskał odległość 130 m i zapewnił sobie tytuł.

Lider klasyfikacji Pucharu Świata Austriak Gregor Schlierenzauer uplasował się na ósmej pozycji.