nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 11.10.2010 22:45

Wziąć się do pracy

w gimnazjum wiele zawaliłam. Dostałam się jednak do dobrego liceum. Niestety, nie radzę sobie, mam braki. Masę czasu zabierają dojazdy. A potem komputer i rozmowy z ludźmi. To tylko wirtualni znajomi, ale jestem od nich uzależniona, odsunęłam się od rówieśników. Chyba wrócę do uników, bo nauka i tak leży.... Licealistka

Takich listów nadeszło ostatnio więcej, nie Ty jedna przekonałaś się, że lenistwo i uniki z ostatniego okresu mszczą się teraz. Na szczęście obudziłaś się. Postawiłaś świetną diagnozę. Jak dobry lekarz. Ale gdy lekarz postawi diagnozę, to zaczyna leczenie. Więc i Ty je zacznij jak najszybciej!
1. Wejdź na www.mateusz.pl i zamów sobie codzienne czytania liturgiczne. To czytaj przed odrabianiem lekcji,
2. Wybierz sobie patrona, proś go o pomoc. A może samego Ducha Świętego, korzystaj z Jego wielkich prezentów, które dostałaś na bierzmowanie, a jeszcze ich nie otworzyłaś.
3. Podaję Ci linka do nowenny do św. Antoniego. Ja nie mam dnia, bym któregoś ze świętych nie atakowała nowennami i bardzo mi to pomaga. http://www.raftra.sandomierz.opoka.org.pl/modlitewnik/nowenny/doswantoniego.pdf
4. Przez 4 lata dojeżdżałam na studia. Pociąg i autobus to były dla mnie miejsca pracy. Kilka lat temu zaczęłam dojeżdżać do redakcji. Na sam widok siedzeń w pociągu zaraz zaczynam pracować. Nic
mnie nie interesują inni- ja piszę, notuję, czytam. W południe prawie cały pociąga tak pracuje, bo jadą studenci.
5. Zastanów się, na których przedmiotach się skupisz. Mniej więcej. Do nich przyłóż się bardzo, bardzo uczciwie. Natomiast kilka traktuj tak, by ich nie zawalić.
6. Szlaban na gadu, na fora. To źródło Twojej choroby, uzależniłaś się. Potrzebne jest mocne odsunięcie. Jak alkoholik nie może wypić troszkę, tak Ty nie powinnaś np do świąt wchodzić na fora i gadu. Chyba, że w sprawie zadań lub umawianie się z rówieśnikami z Twojej miejscowości.
7. Dzisiaj idź już spać, jeśli jutro jedziesz do szkoły. Ale jeśli jesteś chora i zostajesz w domu, to robisz wielki porządek!!!! Od okna do drzwi, metr po metrze i nie ma ulgi! Wywalaj, co się tylko da!
8. Przygotuj sobie różne miejsca na notatki- jakieś karteczki, gdzie zapiszesz wzory, daty, fakty, bohaterów itd. By wzrok wciąż na to padał.
9. Kalendarz i plan pracy. W zawrotnym tempie odrabiaj zadania.
10. Nie wolno się dać wciągać w internetowe nicnierobienie.
11. Twoje życie w Twoich rękach. Już inna dziewczyna pisała, że dała radę. A zaczęła od wielkich porządków w pokoju.
Jest Ci ciężko, bo hormony jeszcze Ci przeszkadzają, jeszcze nie masz silnej psychiki. Ale to już wnet się
unormuje.
12. W aptece kup zestaw witamin dla nastolatek, może preparat omega 3 w kapsułkach, pomaga na system nerwowy , stosuję od kilku lat.zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..