nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022
dodane 27.01.2010 21:05

Wulgarne koleżanki

Moje klasowe koleżanki używają okropnego słownictwa. Jako chrześcijanka upominam je, ale z marnym skutkiem. Zastanawiam się też, czy słuchanie piosenek znanej piosenkarki, która źle wypowiedziała się o wierze nie jest grzechem... Nastolatka

Słuchanie tej lub innych głupiutkich artystek nie jest grzechem. Można to tylko ograniczyć, a najlepiej zlikwidować, by przez mniejszą popularność one straciły pewność siebie. Bo są już jak nadmuchane balony pełne próżności i pewności siebie.
Nie musisz surowo upominać koleżanek. Dbaj o siebie, o swój rozwój, o dobro...Ty pokazuj swoim życiem, że można być wesołą, energiczną, sympatyczną dziewczyną, która jednak nie przeklina, a potem nie pije, nie pali, nie lata jak głupia za chłopakami. Nie oceniaj koleżanek. Czasami powiedz, by nie używały w kółko tych samych wyrazów, bo to nudne i śmieszne. Jeśli chcesz osiągnąć efekt, to może zacznij kpić z tego słownictwa? Pytaj, czy im się nie nudzi używanie kilku wyrazów na określenie złości, radości, strachu, zdumienia...Czasami powiedz, że tego wyrazu koleżanka użyła już 5 razy, więc może wystarczy. Czasami zapytaj, co naprawdę chciała wyrazić. Pamiętaj, że Pan Jezus nigdy nie potępiał grzeszników, tylko zło nazywał złem i pokazywał, jak można dobrze i pięknie żyć. Nie myśl tyle o grzechach, ale raczej o tym, by szerzyć dobro.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione