nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022
dodane 01.04.2008 21:55

Przygotowanie do egzaminu

Za 3 tygodnie egzamin gimnazjalny i chcę się dobrze przygotować, by mieć dużą ilość punktów. Jak nie dać się lenistwu, by mnie nie opanowało? Chcę w tym czasie zrezygnować z komputera. Gimnazjalistka

Zrób sobie plan pracy. Zaplanuj jakąś ilość testów, które rozwiążesz. Jednocześnie pilnuj, by się nie przetrenować, byś nie była przemęczona.
Wiesz, w czym jesteś najsłabsza i nad tym pracuj, jakby zaliczaj różne działy.
Pracując nad starymi testami, nie trać czasu. Czasami np dobrze jest przeczytać sporo wzorowych rozprawek, by "wejść" w ich styl. Czasami dobrze jest przeglądać testy ustnie, nie rozwiązywać każdego powoli i dokładnie, bo wystarczy szukać, gdzie są jakieś luki...
Najlepsze są testy opracowane przez różne Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, bo te z czasopism, z różnych podręczników są czasami za trudne. Ale też dobre, oczywiście.
Rozwiązywanie testów to najlepszy sposób na powtórki.
Zrób sobie plan na pierwszy tydzień i każdego dnia dawaj plusa lub minusa. Wtedy będziesz mogła dobrze zaplanować następny tydzień.
Wierzę, że jesteś na tyle dojrzała, że lenistwo Cię nie wykończy. Przecież ten egzamin to bardzo ważna sprawa. Dużą ilośc punktów zdobędzie też osoba, która radzi sobie ze stresem! Która potrafi się zmobilizować, nie histeryzuje, potrafi się opanować i chłodno wykonywać zadania. Należy tak kombinować, by zdobyć dużą ilość punktów, ściśle trzymać się poleceń, nie starać się zabłyszczeć, bo za to nie ma punktów.
Jednocześnie pilnuj teraz zdrowia, ruchu na świeżym powietrzu, odpowiedniej ilości snu. Czekalada, orzechy, może jakiś zestaw witamin- to też może się przydać.
Nie można 3 tygodnie tylko siedzieć nad testami. Chwila relaksu jest też potrzebna, ale zamiast komputera polecam ruch, piłkę, rower.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione