nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022
dodane 29.03.2007 15:20

Jak w niebie

Czy raj, do którego mają wstąpić ludzie posłuszni Bogu, będzie wyglądał tak jak życie na Ziemii? Czy tam ludzie będą normalnie pracować, chodzić do szkoły itp., tylko że całe istnienie w raju będzie się odbywało bez zła etc? Ciekawy

Na ten temat od wieków ludzie snują domysły. Podobno nie możemy sobie tego wyobrazić.Wszelkie wizje malarzy, poetów, filozofów to tylko ludzkie wizje! Nie ma żadnych relacji, przekazów. Biblia mówi, że ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, jakie wspaniałości tam czekają... Ten temat zawsze ludzi interesował. Ale wszelkie rozważania na ten temat to fikcja i domysły, okraszone sporą dawką fantazji!

Otóż my nie wiemy do końca, kto się do nieba dostanie. Poszukaj Ewangelii, scenę Sądu, gdzie nagle ludzie słyszą, że co uczynili jednemu z braci najmniejszych, uczynili Jezusowi. Nie ma tam rozliczenia z
posłuszeństwa, ale z dobroci!!!

Osoby, które przeżyły śmierć kliniczną potwierdzają tylko, że szły w kierunku światła i było to bardzo miłe uczucie, nie chcieli wracać.

Czytaj Nowy Testament, a przekonasz się, że niebo nie jest tylko dla posłusznych. Znasz dobrego łotra? Ostatnie minuty życia wystarczyły, by usłyszał najpiękniejsze zapewnienie, że "dziś jeszcze będziesz ze Mną w raju".

Boża logika nie jest ludzką logiką, więc i istota Nieba jest dla naszego małego rozumu niepojęta. To nie będzie replika życia ziemskiego.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione