nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 27.07.2009 18:14

Prawo do żałoby

Siostra poroniła i mam wrażenie, że bardzo ciężko to przeżywa. Ale nikt nic nie mówi, tego tematu się nie porusza. Jej mąż pracuje całymi dniami, dzieci są malutkie, nasi rodzice milczą. A ja czuję, że dzieje się coś zlego i chcę pomóc, ale jak? Mlodsza siostra

Z siostrą o tym, co ją spotkało nalezy rozmawiać normalnie. Ona ma prawo do płaczu, do żałoby, do wyrzucenia z siebie tego, co czuje. Może chce oszczędzić rodziców, ale Ty możesz do niej iść i szczerze, normalnie powiedziec, że masz takie a nie inne podejrzenia i że po to jesteście rodziną, by sobie pomagać. Relacje między siostrami to jedne z najlepszych, bo przecież możecie być szczere do bólu, a nic nie osłabi między Wami kontaktu.
Rodziców się nieraz oszczędza, ale wobec siostry, nawet młodszej, można być szczerym.
Powedz jej, że tak strasznie Ci przykro z powdu tego poronienia. Zapytaj, jak możesz jej pomóc. A może Ty masz rodzicom coś przekazać, bo ona nie ma siły ich poprosić o pomoc. Rodzina ma się wspierać. Dlatego idź jak najszybciej wesprzeć siostrę. Szczerze, bez sztucznej delikatności, naturalnie. Pozwól jej się wygadać, wypłakać.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..