nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 22.07.2009 15:36

Złe relacje z bratem

Mój starszy brat traktuje mnie jak popychadło. Wyżywa się na mnie, dokucza, nie traktuje poważnie. Pewnie, że ja wtedy skarże rodzicom, którym jednak nie chce się sluchać moich nieustannych skarg. Jak poprawić te relacje? Młodsza siostra

Tak to już jest, że starsi bracia wyżywają się na młodszych siostrach. To się wnet zmieni. Jeszcze trochę trzeba wytrzymać. Młodsze siostry mogą najwyżej próbować tych braci jakoś obłaskawić, pytać
ich o różne sprawy, podziwiać, prosić o pomoc...ale czasami nic nie pomaga, tylko schodzić z drogi. Za kilka lat zacznie się czas przyjaźni i pomagania sobie w różnych sytuacjach.
Staraj się na niego nie skarżyć, bądź w porządku, nie piszcz, nie histeryzuj, tylko odzywaj się do niego normalnie. A gdy on Cię zaczepi, to spokojnie pytaj, dlaczego Ci dokucza. Zaproponuj mu zawieszenie broni.
Powiedz, że chcesz zmienić Wasze złe relacje. Oboje powinniście sobie obiecać, co przestaniecie sobie robić. Wiem, że to jest bardzo trudne, bo on już się przywyczaił wyżywać na Tobie. Ale wciąż nalezy próbować te chore relacje uzdrowić.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..