nasze media MGN 07/2024
dodane 26.06.2008 11:12

Leniwa siostra

Moja młodsza o rok siostra jest bardzo leniwa. Rodzice ją rozpieszczają, ja wykonuję większość prac domowych, a ona tylko się miga. Potem zwala winę na mnie. Wczoraj gotowałam obiad, potem ona wybrzydzała, wiec zrobiłam jej szybko coś innego do jedzenia. Nie wiem, jak ona sobie w życiu poradzi... Licealistka

Z siostrą popełniasz typowo macierzyński błąd. Ty gotujesz, ona się bawi. Ona wraca, kręci nosem na jedzenie, Ty jej szybko coś gotujesz. Czyli w sumie robisz to samo, co reszta rodziny- usługujesz jej. Byłaby głupia, gdyby z tego nie skorzystała.
Podam Ci pewien przykład, z którego chyba i tak nie skorzystasz. W moim rodzinnym domu - gdy byłam starsza- każdy sam przygotowywał sobie kolację,. Tylko w niedzielę mieliśmy wspólne posiłki. Przyszła sąsiadka, rozmawiała z mamą w kuchni, zachwycała się, że u nas taka samodzielność,
że mama nie musi usługiwać. Nagle zerknęła na zegarek, zerwała się, by przyrządzić kolację swojej rodzince, bo "jeszcze jej tam namieszają w lodówce".
Rozumiesz? Znam ten problem, bo sama popełniam wiele błędów. Ale Ty jesteś młoda- bycie panią domu nie polega na tym, by innych wyręczać, tylko aby tworzyć wspólnotę. A jeśli tak lubisz usługiwać i dogadzać, to wtedy nie wolno narzekać. To znany błąd wielu matek- chcą wszystko robić same i móc narzekać na rozpieszczoną rodzinę.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..