nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 23.08.2010 10:58

Zakaz mamy

Spotykam się ze starszym kolegą, jesteśmy parą i pewnego razu jakoś nie potrafiliśmy wyhamować w pieszczotach. Przerwał to brat, który doniósł mamie. Mam surowy zakaz spotkań. W sumie to ja bym miała ochotę wygłupiać się z koleżankami, ale chłopak jest poważny. Nie wiem, co dalej... 15-latka

To zdanie, że onj jest zbyt poważny na swój wiek pokazuje, że dla Ciebie jeszcze nie nadszedł odpowiedni czas do poważnego chodzenia. Bo to bardzo dobrze, jeśli jeszcze chcesz być dzieckiem. Ludzie coraz dłużej
żyją, coraz później dorośleją. Mama ma przeczucie, że jeśli nie postawi ostrego zakazu, to pewnego dnia nie wyhamujesz i potem mogą być poważne problemy. I nie chodzi nawet o to, że można zajść w ciążę i zacząć bardzo dorosłe życie. Ale wiele dziewczyn po takim pierwszym zbyt wczesnym współżyciu wpada w depresję, zniechęca się do życia, ma przez wiele lat problemy.
Jeśli on taki poważny, to on powinien wtedy "przyhamować" Jeśli Ty na tyle sobie pozwoliłaś, to znaczy, że masz duży temperament i musisz na samą siebie uważać, nie stwarzać okazji, które by Ciebie przerosły.
Jeśli Wam na sobie bardzo zależy, to sprawę przeczekacie i będziecie kiedyś razem. A teraz dzięki zakazowi mamy masz możliwość poczuć się znowu jak 15-latka i korzystać z beztroskiej młodości, z wygłupów z koleżankami. Swoim zakazem mama ułatwia Ci rozwiązanie problemu, bo z racji wieku musisz jej słuchac, a on to musi uszanować.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione