nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 06.12.2009 10:57

Różne wątpliwości

Mam mnóstwo pytań: czy dawna miłość może wrócić,jak odróżnić zakochanie od zauroczenia, jak się odkochać, czy można się kochać w dwóch chłopakach naraz , czy miłość łączy się z cierpieniem? Pełna wątpliwości nastolatka

Odpowiadam na podstawie życiowego doświadczenia. Pamiętaj jednak, że życie pisze niesamowite scenariusze. Nie układa się jak wzór matematyczny. Znam takie życiowe historie, że gdyby były scenariuszami filmów, to ludzie by krytykowali, że to niemożliwe. A jednak możliwe.
Opowiadam:
Miłość z przeszłości bardzo często wraca.
Nie można kochać dwóch naraz. To raczej znak, że ich się bardzo lubi, że obaj się podobają. W takiej sytuacji najlepiej czekać, co przyszłość przyniesie. Wierzący powinni się wówczas bardzo mocno modlić, by Pan Bóg pomógł, by wskazał.
Nie da się odzielić miłości od cierpienia. One są ze sobą powiązane.
Jeśli chodzi o odkochanie, to trzeba podejść do tego naturalnie. Uznać, że widocznie ten ktoś nas nie chce, powiedzieć sobie , że trudno, widocznie tak ma być. Jeśli ktoś jest otwarty na to, że Bóg kieruje naszym życiem, to łatwiej przeżywa porażki. Trzeba się w samotności wypłakać, a potem otrząsnąć i dać sobie prawo do radości, do różnych drobnych przyjemności dla poprawy humoru. Nie histeryzować i nie tragizować.
W zauroczeniu jesteśmy bardzo skupieni na sobie. To my chcemy mieć kogoś bliskiego, do tego przystojnego, chcemy mieć z kim wyjść, pogadać, wyżalić się, przytulic. W miłości jesteśmy bardziej skupieni na tej drugiej osobie. Nie potrafimy logicznie wyjaśnić, dlaczego to on. Czasami może nam się wcale tak bardzo nie podobać, może nas drażnić, a jednak jego kochamy. Życzymy mu samego dobra. Jeśli nas odrzuca, to i tak życzymy mu, aby był szczęśliwy. Czujemy, że z nim chcemy iść w jednym kierunku przez życie, że z nim chcemy mieć rodzinę, że on powinien być ojcem dzieci, wyobrażamy go sobie
w codzienności.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione