nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 02.10.2007 15:52

Objawy zakochania

Kolega z klasy bardzo się przede mną popisuje. Chce nosić mój plecak. Czy to mozliwe, że on się we mnie zakochał? Ja bardzo go kocham! 12-latka

Myślę, że on Cię bardzo lubi, że działasz na niego, dlatego nosi tornister, dlatego sie popisuje.
Nie żądaj, by on Ci wyznawał uczucia. Bo jesteś na to za młoda i on też. W tym wieku lepiej jakoś sobie pokazać, że coś się do drugiej osoby czuje. No i on to przecież pokazuje, na ile potrafi.
Jeśli Ci na nim zależy, to zachowuj się miło, badź bardzo serdeczna, czasami zawstydzona, próbuj jego popisywanie ograniczyć i zamiast tego namawiać do normalnych rozmów.
Czasami chłopakowi podoba się dziewczyna i zachowuje się tak dziko, ale nic z tego nie wynika. On narazie, z racji wieku, potrafi tylko popisywać się i nic więcej. Na każdego człowieka przychodzi taki moment, że potrafi powiedziec, co czuje, kuluralnie pokazać.
Każdy człowiek przeżywa najpierw taki moment, że nie jest pewny, co druga osoba do niego czuje. Trzeba być cierpliwym, bo tylko małe dzieci są bardzo niecierpliwe. Nie można od razu być taką jakby "starą parą". Trzeba przejść okres niepewności, niedomówień...
Wydaje mi się, że taki okres teraz przeżywasz. Przez uśmiechy , spojrzenia, różne kulturalne żarty próbuj jakoś z niego wydobyć, czy on Cię lubi. Słowa "kochać" nie używaj za szybko.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..