nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 09.08.2007 10:11

Tylko przyjaciel

Przez rok spotykałam się z miłym i kulturalnym chłopakiem. Teraz on zaproponował mi tylko przyjaźń. On wie, co ja czuję, pomaga mi, ale tak trudno mi się pozbierać, opanować, wyzbyć się uczucia... Załamana

Nie podałaś wieku, szczegółów, ale przeczytaj moje ogólne uwagi, może coś się przyda.
1. Czas leczy rany.
Wiadomo, że jest ból, poczucie porażki, że jest przykro. Poza tym sytuacja fatalna, bo on wie o uczuciu i jeszcze pomaga. Niestety, teraz jest taka moda, obserwuję to wśród młodzieży. Po rozstaniu
zaczyna się przyjaźń. Moim zdaniem to taka jakby lekko uchylona furtka, że jakby co, to ten przyjaciel powie, że znowu czuje coś więcej.
2. Wściec się troszkę
Przynajmniej w rozmowiez przyjaciółką albo w liście do mnie wyrzuć z siebie złe emocje, wypłacz żal i złość. Bo masz do tego prawo. Dobrze jest się też wypłakać- raz a dobrze.
3. Każde spotkanie z nim to jednak rozdrapywanie rany.
Wiem, że taka moda, obserwuję to wśród młodzieży. Zawsze współczuję tej odrzuconej osobie, bo ona musi się trzymać psychicznie i udawać, że jest dobrze.
4. Ograniczyć ilość spotkań.
Niech ta rana sie zasklepi. Za mojej młodości raczej unikano się po rozstaniu przez dłuższy czas, aż "ognisko" wygasło.
5. Nie opowiadaj mu o swoim bólu
Ukryj trochę smutek i żal. Nie obwiniaj siebie, bo co się stało, to już przeszłość i można tylko wyciagać wnioski. Nie rozważamy czegoś, czego już zmienić nie można.
6. Nie zapomnij dbać o siebie.
Czasami pomaga jakaś dziewczęca zmiana w wyglądzie- np zmiana fryzury, nowy ciuszek i robi się chociaż troche weselej
7. Bądź wesoła
Ja wiem, że to będzie trochę fałszywe, ale ja należę do tego pokolenia, że jednak ukrywało sie uczucie, gdy nie było wzajemności. To jest bezpieczniejsze. Jeśli się przed nim "otwierasz", pokazujesz, jak
cierpisz, to narażasz się na kolejne "uderzenia". Bo jeśli on będzie po przyjacielsku czuły, to tym bardziej będzie Ci żal.
8. "Wszystko sie może zdarzyć.."
To bardzo mądre słowa piosenki. Stań sie dla niego trochę tajemnicą, trochę atrakcją, a może i on pożałuje swoje decyzji.
9. Modlitwa
Tę trudną sprawę możesz oddać modlitwenie swojemu Aniołowi Stróżowi, może św. Walentemu, swojej patronce- niech pomogą przetrwać ten ciężki czas.


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..