nasze media MGN 07/2024
dodane 25.06.2007 09:46

Bez gaf!

W tym roku popełniłam pelno gaf wobec kolegi. Pisałam nachalne kartki. Był zły, ale jednak mi przebaczył. W czasie wakacji chcę wszystko przemyśleć i w przyszłym roku nie popełniać błędów, bo bardzo mi na nim zależy! 14- latka

Jeśli on Ci wybaczył, to znaczy, że masz w sobie coś, co on lubi! Przede wszystkim nie bądź nachalna! Na ogół chłopcy tego nie lubią.
Dam Ci kilka starych i pewnych rad:
1. Pokaż, że go czasami za coś podziwiasz. Zastanów się, w czym on jest dobry i koniecznie chwal go głośno, uśmiechaj się na lekcjach z wyrazem uznania w oczach. Każdy człowiek lubi być chwalony.
2. Pomyśl, w jakiej sprawie mogłabyś go prosić o pomoc. Np "słuchaj, ty tak świetnie robisz te zadania, czy mógłbyś mi to jakoś wyjasnić?"
3. Staraj sie być z nim kontakcie po lekacjach, np przez gadu i pisz, że czasami coś było świetne, co on zrobił, powiedział.
4. Pomyśl, czym on się interesuje i pytaj o to. Nawet jeśli Ciebie interesuje to średnio. Np jeśli on uwielbia piłkę nożną, to pytaj o reguły gry, naucz się ich trochę, zadawaj mu krótkie pytania z tej dziedziny i spokojnie wysłuchuj.

Polecam przeczytanie różnych powieści dla dziewcząt, czasami jedno, dwa zdania pomogą coś zrozumieć. Zawsze polecam Musierowicz, Siesicką, Nowak.
Jednocześnie nie staraj się jakoś za bardzo zmieniać bo on chyba lubi Cię taką, jaka jesteś! Tylko nie bądź zbyt nachalna. Żadnych wyznan, męczenia go kartkami, bo to jest poniżające i dziecinne oraz głupie. Polecam naturalność, kierowanie się sercem, bycie sob Jeśli masz jego numer gadu, komórki, to pisz do niego, ale tak wesoło, po koleżeńsku, bez zobowiązań, jak koleżanka z klasy!


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..