nasze media MGN 07/2024
dodane 09.06.2007 15:15

Odpowiedni wiek

Czy 14 lat to odpowieni wiek na chodzenie? Ciekawa

Jest to dosyć wcześnie, by poważnie chodzić jako para. Lepiej byłoby to nazwać przyjaźnią, koleżeństwem, lekkim zauroczeniem.
Jeśli jednak para osóbw tym wieku bardzo się lubi, to oczywiście, niech stanowią parę. Tylko niech w tym "chodzeniu" nie udają dorosłych. Muszą sobie wyjaśnić, że są granice bliskości, których nie
przekroczą. Powinni ustalić, że miłość powinna budować a nie niszczyć, więc trzeba się uczyć, rozwijać, sprzątać, wypełniać obowiąki, być odpowiedzialnym.
Chodznie 14 latków powinno bardziej przypominać przyjaźń i być czyste, pełne rozmów, pomagania sobie. Takie wspólne dorastanie, wspólne spędzanie czasu. Znam pary, które zauroczyły sie w sobie w tak młodym wieku, ale one nie chodziły ze sobą, to było wspólne spędzanie czasu, w całej grupie rówieśników, wspólne wyazdy na rowerach, gry w piłkę, długie rozmowy. Uczucie wszyscy raczej ukrywali, to było coś osobistego, jeszcze niepewnego ,co się dopiero z upływem czasu sprawdziło.
Ostatnio wśród gimnnazjalistów bardzo modne jet "chodzenie", ale dla mnie to bardziej jest udawanie, naśladowanie, szpanowanie. Takie chodzenie juz z pewnoscią nie ma sensu. Dlaego piszą jużzauroczeni gimnazjaliści, którzy nie chcą chodzić, by nie zepsuć rodzącego się uczucia.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..