nasze media MGN 07/2024

PAP

dodane 03.08.2011 11:07

Puchar Pamięci Małego Powstańca

Młodzi piłkarze niemieckiej Fortuny Duesseldorf zwyciężyli w IV edycji turnieju "O Puchar Pamięci Małego Powstańca", który odbywał się w Warszawie na stadionie przy Konwiktorskiej. Polskie drużyny zajęły odległe lokaty.

W tym roku zagraniczne zespoły zdecydowanie zdystansowały rówieśników z warszawskich klubów. W finale dziesięciolatkowie z Niemiec pokonali Karpaty Lwów 4:2. Trzecie miejsce zajęli Węgrzy z zespołu Vac VLSE, którzy wygrali 2:0 z FK Lwów.

W niedzielę i poniedziałek trwały mecze fazy grupowej z udziałem 11 zespołów, przeplatane jak zwykle licznymi atrakcjami dla zawodników i kibiców.

Np. w poniedziałkowy wieczór z młodymi piłkarzami zagrał pierwszy zespół warszawskiej Polonii. Na każdego dorosłego polonistę przypadło na murawie czterech młodych uczestników turnieju. Zdecydowana przewaga liczebna sprawiła, że 10-latkowie wygrali 2:0, a jedną z bramek z rzutu karnego zdobył najmłodszy uczestnik turnieju – pięcioletni Dominik Ciempa z angielskiego PSS Northampton.

Głównym organizatorem turnieju była Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, której założycielem jest prezes honorowy Polonii Warszawa Jerzy Piekarzewski.

Kolejność końcowa:

1. Fortuna Duesseldorf (Niemcy)
2. Karpaty Lwów (Ukraina)
3. Vac VLSE (Węgry)
4. FK Lwów (Ukraina)
5. MKS Polonia II
6. MKS Polonia I
7. KS Ursus
8. UWKS Legia
9. Dzieci Fundacji
10. PKS Radość
11. PSS Northampton (Anglia)

« 1 »