nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

KAI/a

dodane 04.02.2011 09:10

Zegarek kard. Dziwisza na aukcji


Dochód ze sprzedaży pamiątkowego zegarka metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza wspomoże kampanię na rzecz urodzonego 2 lutego, Michałka Grzesika z Babic koło Oświęcimia.

Chłopiec, który przyszedł na świat w klinice w Monachium, jest poważnie chory i wymaga kosztownych operacji. Urodził się z jedną tylko komorą serca. Zdaniem lekarzy, ma jednak szansę na całkowite wyleczenie i normalne życie.

Opiekę jeszcze nad nienarodzonym Michałkiem objęła Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, która wystawiła na portalu Allegro podarowany przez kard. Stanisława Dziwisza złoty zegarek, jaki otrzymał podczas ingresu do Katedry Wawelskiej 27 sierpnia 2005 roku.

„Zegarek ma ogromną wartość zarówno sam w sobie, jako marka, ale przede wszystkim jako jedyna tego rodzaju pamiątka wielkiego Polaka i duchownego. Liczymy na hojność, mały Michałek bardzo jej potrzebuje” – podkreśla Albert Bartosz, prezes Fundacji.

Zegarek wyprodukowała szwajcarska firma Maurice Lacroix. Cenę wstępnie określono na 2 tys. złotych, ale podobne egzemplarze na aukcjach osiągają kwoty nawet do 50 tysięcy złotych.

Aukcję na allegro prowadzona jest pod numerem: 1441819679. Więcej informacji o małym Michale i jego rodzinie na stronie internetowej: www.sercemichalka.pl
« 1 »