nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

KAI/p

dodane 13.10.2010 15:57

30 lat Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci


Trzydzieści lat temu rozpoczęto Krucjatę Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci.

Uroczystości rocznicowe w kościele sióstr felicjanek w Krakowie zgromadziły 12 października kilkuset wiernych. Homilię wygłosił ks. prof.. Edward Staniek, który powiedział m.in., że „modlitwa to znak wielkiego zaufania Bogu Stwórcy”. - Z tej modlitwy korzystają nie tylko poczęte dzieci i ich rodzice, ale i my poprzez doskonalenie naszego zaufania Bogu. Dziękujemy Bogu za to, że nas potrzebuje i że nas wezwał do tego dzieła – podkreślił.

Krucjata została założona 12 października 1980 r. przez kilku katolików świeckich, współpracujących z Instytutem Rodziny przy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz Kurią Metropolitalną w Krakowie.
Po trzech miesiącach intensywnego modlitewnego zrywu (około tysiąca osób uczestniczyło wtedy codzienne we Mszy św. w intencji celów Krucjaty) opracowano program, zgodnie z którym uczestnik zobowiązywał się przez rok: codziennie modlić się w intencji obrony życia, raz w miesiącu w dzień powszedni uczestniczyć we Mszy św., przyjmując Komunię św. w tej intencji (chorzy, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy św., winni ofiarować w tej intencji dzień swego cierpienia). Takie warunki uczestnictwa w Krucjacie obowiązują do dzisiaj.

Napłynęło około 100 tysięcy zgłoszeń uczestnictwa z całego kraju.
« 1 »