nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/p

dodane 06.08.2010 10:55

15-latek prowadzi internetowe radio chrześcijańskie


Piętnastoletni Francuz z Bretanii prowadzi internetowe radio chrześcijańskie. Sylvain Gilardeau z Vannes założył je w lutym br. Rozgłośnia nazwana po angielsku Spreading Light (Szerzyć Światło) nadaje wyłącznie współczesną muzykę chrześcijańską przeznaczoną dla młodzieży, m.in. rap, rock, reggae, pop i elektroniczną. Teksty piosenek niosą przesłanie Ewangelii.

Na „falach” Spreading Light można usłyszeć wykonawców zarówno anglosaskich, jak i francuskich. Trudno jednak spotkać wykonawców głównego nurtu muzyki pop, za wyjątkiem kilku utworów U2 i Bisso Na Bisso, w których wyznają oni swą wiarę.

Gilardeau poświęca cześć weekendu na skompletowanie utworów, które będą puszczone na antenie. Nastolatek proponuje słuchaczom także wywiady z artystami, które nagrywa w studiach sieci RCF (Radios chrétiennes en France – Radia Chrześcijańskie we Francji) w Vannes. Podaje również informacje nt. koncertów muzyki chrześcijańskiej.

Od lutego radio miało 30 tys. połączeń i gromadzi dziennie średnio 90 godzin słuchalności wszystkich odbiorców łącznie. Wystarcza to, by wytwórnie płytowe wysyłały do Spreading Light nowe albumy, aby tam miały swoją premierę, zanim jeszcze trafią do sprzedaży.

Jednocześnie w czerwcu Gilardeau dostał się z drugą lokatą na egzaminach do liceum Sainte-Anne-d’Auray w Vannes.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione