nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022

KAI/p

dodane 22.01.2010 09:58

Nowy duszpasterz Rodziny Szkół JPII


Biskup Henryk Tomasik został duszpasterzem Rodziny Szkół Jana Pawła II. W Polsce i na świecie jest już ponad 1150 placówek oświatowych, których patronem jest papież Polak. Uczy się w nich ponad 300 tys. dzieci i młodzieży.

Zbigniew Gumiński, jeden z założycieli Rodziny Szkół Jana Pawła II nie kryje radości, że nowy duszpasterz związany był z osobą Jana Pawła II m.in. współorganizując Światowe Dni Młodzieży. - Cieszymy się, że jego doświadczenie, jego troska o młodzież, przełoży się na wychowywanie kolejnych pokoleń młodych ludzi - powiedział Gumiński.

Uczniowie należący do Rodziny Szkół Jana Pawła II organizują spotkania, w czasie których modlą się w intencjach swojego Patrona. Przypominają sobie także Jego słowa. Uczestniczą we Mszach św., a podczas różnych akademii starają się lepiej rozumieć Jego nauczanie.

Idea integracji społeczności szkolnych, które za patrona obrały sobie papieża-Polaka zrodziła się w październiku 1998 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Radomiu. Uczniowie i nauczyciele należący do rodziny zobowiązani są m.in. do realizowania w życiu nauczania Jana Pawła II. Pierwszym duszpasterzem rodziny szkół papieskich był biskup Jan Chrapek, następnie funkcje tę pełnił bp Zygmunt Zimowski - obecnie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione