nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

wiara.pl

dodane 28.12.2009 13:44

Dzieci pamiętają o żołnierzach na misjach


Ponad 3 tysiące kartek z życzeniami świątecznymi otrzymali polscy żołnierze w Afganistanie od uczniów i przedszkolaków z Polski.

Ozdobne kartki zostały wykonane między innymi przez najmłodszych z Przedszkola nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim, Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu, Przedszkola nr 8 i nr 25, Szkoły Podstawowej nr 29 z Bielska – Białej, oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Szadka.

Kilka dni temu do wszystkich żołnierzy dotarły świąteczne paczki. Wewnątrz można było znaleźć najbardziej potrzebne rzeczy, które ułatwią życie podczas pełnienia misji np. kosmetyki czy słodycze. To wcale nie znaczy, że żołnierze nie mają odpowiedniego zabezpieczenia medycznego czy socjalnego, lecz drobne upominki od najbardziej kochanych osób są najcenniejszym darem. Oprócz najbliższych krewnych, także niektóre szkoły i przedszkola przeprowadziły akcje związane z przekazaniem życzeń dla służących w Afganistanie żołnierzy.

Oprócz życzeń w kopertach uczniowie zamieścili opłatek i saszetki z kawą. Niektórzy dodawali swój adres i telefon, inni tylko krótki, ale jak wiele mówiący przekaz: „jesteśmy z Wami”. Wszystkie otrzymane kolorowe kartki świąteczne zostały umieszczone na ścianach pomieszczeń, gdzie pracują i odpoczywają żołnierze.

Czerwona kartka z dużymi sercami najbardziej przykuła uwagę por. Karola Walczaka. „Zatytułowana jest: dla nieznanego żołnierza. W środku Natalia składa życzenia szczęśliwego powrotu do domu” – opisuje Walczak.

Por. marynarki wojennej Agnieszka Opalińska przyznaje, że żołnierzy bardzo wzruszył gest uczniów: „Mała rzecz, ale wywołuje sporo radości. Każda kartka jest inna i starannie przygotowana”. Tego samego zdania jest mjr Tomasz Poninkiewicz: „jest nam bardzo miło, że ktoś o nas pamięta. Już wysłaliśmy podziękowania”.

Pomysłów, jak zrewanżować się uczniom, jest wiele. Część dzieci dostała podziękowania drogą e-mailową, inni przez Naszą-Klasę. Ppłk Robert Brzęk wraz ze swoimi podwładnymi zamierza zrobić wspólne zdjęcie i z podpisami wysłać do uczniów.
Chor. Jan Serafin już wysłał oficjalne podziękowanie za otrzymane życzenia. „Najbardziej wzruszyła mnie kartka od sześcioletniej dziewczynki. Tym bardziej że sam mam córkę w jej wieku, od której też dostałem życzenia”.

Ozdobne kartki zostały wykonane między innymi przez najmłodszych z Przedszkola nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim, Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu, Przedszkola nr 8 i nr 25, Szkoły Podstawowej nr 29 z Bielska – Białej, oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Szadka.

W imieniu wszystkich żołnierzy PKW Afganistan dziękujemy wszystkim uczniom i przedszkolakom za nadesłane życzenia.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione