nasze media MGN 07/2024

PAP/p

dodane 30.09.2009 07:42

Kłapouchy powraca


Po ponad 80-letniej przerwie, w księgarniach ukaże się na początku października nowy odcinek przygód Kubusia Puchatka. Powraca w nim melancholijny i burkliwy osiołek Kłapouchy, który teraz ma o wiele lepszy nastrój i jest bardziej aktywny.

Autor książki zatytułowanej „Powrót Stumilowego Lasu” jest David Benedictus. Uzyskał on na publikację zgodę funduszu powierniczego będącego właścicielem praw autorskich do książek Alana Alexandra Milne'a o „misiu o bardzo małym rozumku”.

„Chatka Puchatka” wydana w 1928 roku jako uzupełnienie wydanego dwa lata wcześniej „Kubusia Puchatka” kończy się wyjazdem Krzysia do szkoły. „Powrót Stumilowego Lasu” opowiada o jego powrocie ze szkoły do domu na wakacje.

W oryginale Milne'a Kłapouchy mieszka w miejscu zwanym Ponurym Zakątkiem, gdzie jest wilgotno i smutno; jest gburowaty, ma skłonność do popadania w melancholię i użalania się nad sobą.
Kłapouchy, podobnie jak inne postacie z książek o Kubusiu Puchatku: Prosiaczek, Kangurzyca, Sowa Przemądrzała, Maleństwo i Tygrys, był pluszową zabawką swego czasu należącą do syna Milne'a, Christophera Robina. Podarowany mu pod choinkę z czasem stracił usztywnienie szyi i przybrał z lekka ponury wygląd. Jako taki posłużył Milne'owi za inspirację.
« 1 »