nasze media MGN 07/2024

KAI/k

dodane 30.12.2008 09:11

Benedykt XVI do młodych: poszukujcie źródła nadziei

Do poszukiwania źródła nadziei zachęcił Benedykt XVI uczestników XXXI Europejskiego Spotkania Młodych w Brukseli organizowanego przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé.

Do stolicy Belgii przybyło ok. 40 tys. młodzieży z różnych zakątków Europy. Spotkanie potrwa do 2 stycznia.
Wspólnota z Taizé opublikowała treść papieskiego orędzia, przekazanego za pośrednictwem watykańskiego sekretariatu stanu.

Drodzy młodzi!

Organizowane przez Wspólnotę z Taizé Spotkanie, które gromadzi was w tym roku w Brukseli, jest dla was okazją do postawienia sobie pytania: z jakiego źródła czerpiemy życie? Poszukujecie źródła nadziei dla was samych i dla świata otwierając się na Chrystusa poprzez modlitwę i słuchanie Jego słowa, a także dzieląc się z młodymi ludźmi z całej Europy i z innych kontynentów waszymi pragnieniami, doświadczając Kościoła jako miejsca komunii i przyjaźni dla wszystkich.

Papież jest z wami podczas waszej „pielgrzymki zaufania przez ziemię”, rozpoczętej już przed laty przez drogiego Brata Rogera. Papież obdarza was zaufaniem, byście odkryli, w jaki sposób w swoim otoczeniu promieniować nadzieją, przez osobiste zaangażowanie tam, gdzie jest zbyt wiele nędzy, niesprawiedliwości i konfliktów. Bóg potrzebuje waszej wiary, waszej kreatywności i inicjatywy. Abyście mogli odpowiedzieć na Jego wezwanie, udziela wam swego Ducha. To właśnie Duch Boży odnowi wasze siły, gdy przyjdzie zmęczenie czy zniechęcenie. Podtrzymywani przez Niego nie bójcie się dawać świadectwa nadziei, którą jesteście wypełnieni za Jego sprawą. Nie obawiajcie się pozwolić Mu poszerzać wasze serca.

Polecając was wstawiennictwu Dziewicy Maryi, Matki wierzących, papież Benedykt XVI z całego serca udziela pełnego życzliwości błogosławieństwa apostolskiego wam, a także braciom z Taizé, wszystkim osobom, które zorganizowały tę pielgrzymkę, pasterzom i wiernym, którzy was przyjmują oraz waszym rodzinom.

« 1 »