nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 13.10.2008 09:01

VIII Dzień Papieski w Polsce

„Jan Paweł II – wychowawca młodych” – pod takim hasłem obchodzony był w Polsce VIII Dzień Papieski. Jak co roku, niemal w każdym mieście odbywały się sympozja, wystawy, koncerty i msze o beatyfikację Sługi Bożego.

Konkretnym wymiarem Dnia Papieskiego jest zbiórka na stypendia dla otaczanych opieką przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ubogich uczniów z małych miejscowości.(...)

Dzień Papieski to inicjatywa, która od ośmiu lat porusza całą Polskę. Dzieje się tak szczególnie za sprawą stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Od 10 października trwa bowiem zbiórka funduszy, dzięki którym będzie można przyznać kolejną pomoc uzdolnionej, ale ubogiej młodzieży.

Obecnie Fundacja otacza opieką ok. 2 tys. osób. „Fundacja pomaga mi w spełnianiu swoich marzeń, w zdobyciu odpowiedniego wykształcenia – powiedziała jedna ze stypendystek Fundacji. – Stypendium obejmuje trzy pakiety. Pakiet naukowy, za który mogę kupować książki, różne pomoce naukowe. Pakiet rzeczowy, za który mogę kupić przybory, jak plecak czy ubrania. Jest również pakiet socjalny, dzięki któremu jestem w stanie opłacić mieszkanie w bursie”.(...)

W niektórych polskich miastach, jak choćby w Poznaniu, Dni Papieskie trwać będą niemal do końca przyszłego tygodnia.

W stolicy Wielkopolski na najbliższy czwartek zaplanowano bowiem koncert Jana Kantego Pawluśkiewicza „Radość miłosierdzia”, a także spotkanie modlitewne młodych na Ostrowie Tumskim, przy pomniku Jana Pawła II.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione