nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021

KAI/k

dodane 02.10.2008 14:26

Modlą się przed wizerunkiem na szybie szpitala

Ponad pół tysiąca ludzi zbiera się codziennie przed jednym z okien katolickiego szpitala w Springfield w stanie Massachusetts.

Ludzie przychodzą obserwować zjawisko, które ich zdaniem jest wizerunkiem Matki Bożej utrwalonym w cudowny sposób na szybie.

Wielu odmawia Różaniec, modli się, inni fotografują. Ludzie szlochają i płaczą, niektórzy przynoszą kwiaty i zapalają świece – donosi dziennik „Springfield Republican”.

S. Kathleen Sullivan, zastępca dyrektora Mercy Medical Center poinformowała, że wizerunek zauważono we wtorek rano w oknie nieużywanego pokoju na pierwszym piętrze.

S. Sullivan nie wyrokuje skąd się wziął wizerunek, ale przyznaje, że jest pełna pokory wobec ukazanego przez ludzi świadectwa wiary.

Władze szpital próbują ustalić przyczynę zjawiska, dlatego szukają właściciela firmy, która wstawiała okna w szpitalu jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku.

Rzecznik diecezji Springfield Mark E. Dupont powiedział, że zbadanie sprawy może zająć władzom kościelnym lata. Przyznał, że na szybie widać w świetle słonecznym wyraźnie zarysowane kontury.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione