nasze media Najnowszy numer MGN 02/2021

KAI/k

dodane 12.09.2008 09:28

Francuzi poznają "papieża z krwi i kości"

Dla większości Francuzów, nawet katolików, wizyta papieża będzie okazją do poznania go takiego, jakim jest naprawdę, niejako „z krwi i kości” – powiedział arcybiskup Paryża kard. André Armand Vingt-Trois.

W obszernym wywiadzie dla dziennika katolickiego „La Croix” przedstawił on sylwetkę Benedykta XVI, i oczekiwania Kościoła francuskiego związane z tą wizytą.

Zdaniem kardynała program pobytu papieża będzie czasem dialogu, modlitwy i nauczania.

Kardynał przypomniał, że 4 lata temu obecny papież, jeszcze jako kard. Joseph Ratzinger głosił wykłady w katedrze Notre-Dame i na Sorbonie w Paryżu oraz w Caen – z okazji 60. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.

Ale wszystkie te wypowiedzi były przeznaczone dla dość wąskiego grona osób.

Dopiero teraz wielu Francuzów, łącznie z katolikami, będzie miała okazję zobaczyć na żywo Benedykta XVI „z krwi i kości”, poznać jego osobowość, ujrzeć jego sposób postępowania i kontaktowania się z innymi ludźmi – oświadczył arcybiskup Paryża.

Kardynał zwrócił następnie uwagę, że Ojciec Święty przybywa do Francji przede wszystkim, aby pomodlić się do Maryi Panny z okazji 150. rocznicy Jej objawień w Lourdes.

Najważniejszymi elementami wizyty będą uroczystości w tym sanktuarium: niedzielna Msza św. wraz z biskupami i liturgia dla chorych w poniedziałek 15 września. Ale papież spotka się też z całym społeczeństwem francuskim, przede wszystkim w Paryżu – z prezydentem w Pałacu Elizejskim, z przedstawicielami świata nauki i kultury i odprawi nieszpory w katedrze Notre-Dame.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione