nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

Radio Watykańskie/k

dodane 14.07.2008 09:36

Zakończenie Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży

W Warszawie dobiegła końca XX jubileuszowa Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży.

W imprezie, która prowadzona jest w oparciu o wydarzenia na stadionie, w teatrze oraz w kościele, wzięło udział ponad 3 tys. młodych ludzi, w tym około tysiąca spoza Polski.

„Praktycznie cały rok przygotowujemy się do Parafiady, uczestniczymy w turniejach, bo jeśli już tu przyjeżdżamy, to z nadzieją, że coś wygramy” – powiedziała Wioletta Leszczyńska z Klubu Unitas w Tucholi.

„Jesteśmy grupą ze Wschodu. Na Parafiadzie możemy poprawić nasz język, możemy poznać dzieci z różnych krajów” – podkreśliła Halina Hercyk, która opiekowała się grupą 15 młodych ludzi z Ukrainy, w wieku 13-18 lat.

„Pomysł jest fantastyczny, bo cały człowiek jest objęty programem Parafiady i ma się cały rozwijać, bo gdy postawi się tylko na sport, a w tym sportowcu nie rośnie człowiek, to mamy przykre przykłady zachowania nie fair-play. A tu rośnie cały człowiek, który ma być piękny i sprawny” – dodał ks. Alojzy Wencepel, proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Ustroniu-Polanie, który do Warszawy przyjechał z grupą 17 młodych ludzi.

Parafiada jest jedną z form realizowania charyzmatu i tradycji Zakonu Pijarów.

Pierwszy program imprezy sformułowano w roku 1988 pod kierunkiem o. Józefa Jońca.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione